CONCURSOS PREMIATS
Curs 2013-2014
XIV PREMI SOLIDARITAT XAVIER FÀBREGA
DE L'ESCOLA BELL-LLOC
-Girona-
-- 1r premi modalitat dibuix (categoria 2a):
- Roger Olivet - 1r
-- 2n premi modalitat dibuix (categoria 3a):
- Marina Brunet- 4t
-- Accèssit modalitat dibuix (categoria 5a):
- Olga Sempere - 1r ESO
-- 2n premi modalitat redacció (categoria 4a):
- Adrià Guardiola - 5è: "Calor. Molta calor. Era un dia d'estiu... "
III CONCURS PUNTS DE LLIBRE DE LA BIBLIOTECA DE BESALÚ
-- Guanyador categoria infantil A: Anna De Toro (P-4)
-- Guanyador categoria infantil B: Dani Gómez (1r)
-- Guanyador categoria juvenil: Anna Martín (1r ESO)
XXVII CONCURS DE PINTURA I DIBUIX
"AMICS DE LA SARDANA TERRANOSTRA"
Premiades: Nora Moliner i Maria Vidal
5è CONCURS DE DIBUIX I PINTURA DE LA VENERABLE CONGREGACIÓ
DE LA MARE DE DÉU DELS DOLORS DE BESALÚ
-- En categoria d'Educació Infantil:
- Guanyadora: Martina Malagelada
- Finalista: Fiona Batlle
Accèssit: Eloi Fernández
-- En categoria de Cicle Inicial:
- Guanyador: Dani Gómez
- Finalista: Joel Pérez
-- En categoria de Cicle Mitjà:
- Guanyador: Juli Puig
- Finalista: Núria Serrat
-- En categoria de Cicle Superior:
- Guanyador: Blai Moliner
- Finalista: Tània Heras
-- En categoria de 1r cicle d'ESO:
- Guanyador: Arnau Fernández
- Finalista: Camila Tipan
-- En categoria de 2n cicle d'ESO:
- Guanyadora: Laia Ortega
- Finalista: Gerard Fernández
XL CONCURS LITERARI INFANTIL I JUVENIL DE LA GARROTXA
-ÒMNIUM CULTURAL-
-- Segon premi, prosa, 2n Cicle Inicial: Maria Bacardit
"Els Reis"
-- Segon premi, prosa, 4t ESO: Laura Ferrer
"El crit del cor"
XIXè CERTAMEN LITERARI
“RAMON VIDAL DE BESALÚ”
-- Categoria A grup 1r - 1r premi: JACOB LAGARES
"En Quim i en Jacob... al misteri de l'Amazones "
-- Categoria A grup 1r - 2n premi: MARIA CUADROS
"Quan plou i ens divertim "
-- Categoria A grup 1r - 3r premi: REGINA VILAGRAN
"Me'n vaig de vacances "
-- Categoria A grup 1r - Finalista: ALBA TARRADAS
"El joc màgic de construir "
-- Categoria A grup 1r - Finalista: AINA FERNÁNDEZ
"La formiga "
-- Categoria A grup 2n - 3r premi: ÍCAR VENTOLÀ
"La felicitat no es compra "
-- Categoria A grup 2n - Finalista: GUIFRÉ BALATEU
"El hàmster feliç "
-- Categoria A grup 3r - Finalista: TÀNIA HERAS
"El meu gran viatge "
-- Categoria B grup 4t - Finalista: JOANA CABRATOSA
"Les històries de l'àvia "
-- Categoria B grup 5è - 3r premi: LAURA FERRER
"Sota les aigües del pont "
-- Categoria B grup 5è - Finalista: JUDITH VILA
"Sense títol"
CONCURSOS PREMIATS
Curs 2012-2013
XIII PREMI SOLIDARITAT XAVIER FÀBREGA
DE L'ESCOLA BELL-LLOC
-Girona-
-- Premiada modalitat dibuix (categoria 4a):
- Carina Vilagran - 6è
-- Premiada modalitat redacció (categoria 4a):
- Paula Segorbe - 6è: "Els indis de can Guixeres"
XXVI CONCURS DE PINTURA I DIBUIX
"AMICS DE LA SARDANA TERRANOSTRA"
3r premi: Marina Brunet-3r de primària
17è premi: Carla Alabert-3r de primària
4t CONCURS DE DIBUIX I PINTURA DE LA VENERABLE CONGREGACIÓ
DE LA MARE DE DÉU DELS DOLORS DE BESALÚ
-- En categoria d'Educació Infantil:
- Guanyador: Pau Serra
- Finalista: Martina Malagelada
-- En categoria de Cicle Inicial:
- Guanyadora: Laia Bassols
- Finalista: Roger Cortes
-- En categoria de Cicle Mitjà:
- Guanyador: Pau Trill
- Finalista: Siwar Cuenca
-- En categoria de Cicle Superior:
- Guanyador: Arnau Fernández
- Finalista: Ariadna Pujadas
-- En categoria de Secundària:
- Guanyador: Alex Benejam
- Finalista: Marina Marcè
-- Accèssit: Emma Vilagran
XXXIX CONCURS LITERARI INFANTIL I JUVENIL DE LA GARROTXA
-ÒMNIUM CULTURAL-
-- Primer premi, poesia, 2n Cicle Superior: Aina Calm
"Les hores "
XVIIIè CERTAMEN LITERARI
“RAMON VIDAL DE BESALÚ”
-- Categoria A grup 1r - 1r premi: Maria Vidal
"Els pantalons màgics"
-- Categoria A grup 1r - 2n premi: Patrícia Maria Barbu
"La casa embruixada "
-- Categoria A grup 1r - 3r premi: Núria Serrat
"La ballarina amagada "
-- Categoria A grup 1r - Finalista: Biel Pons
"El bosc encantat "
-- Categoria A grup 1r - Finalista: Laura Estela
"L'Anna i els seus amics "
-- Categoria A grup 1r - Finalista: Roger Masdemont
"El príncep "
-- Categoria A grup 2n - Finalista: Berta Xifre
"El ball dels anys 70 "
-- Categoria A grup 3r - Finalista: Ferran Mateos
"Els cavallers del pati "
-- Categoria B grup 4t - Finalista: Laia Bonada
"La vida fora de l'orfenat"
-- Categoria B grup 4t - Finalista: Júlia Balés
"L'amistat" (poema)
XXXV CONCURS DE NADALES
DE L'ESCOLA MUNICIPAL DE BELLES ARTS
-Sant Joan les Fonts-
Primer premi categoria de 6-7anys: Marc Abulí de C. Inicial - 2n
Tercer premi categoria de 6-7 anys: Laura Estela de C. Inicial - 2n
Accèssit: Pau Guàrdia de C. Inicial - 2n
Primer premi categoria de 8-9 anys: Mikel Bayot de C. Mitjà - 4t
Tercer premi categoria de 8-9 anys: Pau Trill de C. Mitjà - 4t
CONCURSOS PREMIATS
Curs 2011-2012
CONCURS "BESALÚ EN JOC"
-- Finalistes:
- Maria Buch - 4t
- Martí Cairó - 5è
- Adrià Gussinyer - 6è A
- Júlia Xifre - 6è B
- Júlia Balés - 1r ESO
-- Guanyadora: Paula Torrent - 2n ESO
CONCURS DE DIBUIX: FUNDACIÓ TOMMY ROBREDO
Premiada: Paula Torrent - 2n ESO
XII PREMI SOLIDARITAT XAVIER FÀBREGA
DE L'ESCOLA BELL-LLOC
-Girona-
-- Premiats modalitat dibuix:
- Maria Cuadros (P5)
- Adrià Guardiola (3r)
-- Premiats modalitat redacció:
- Francesc Font i Ariadna Pujades (4t)
-- Premiats modalitat fotografia:
- Gerard Fernández i Paula Moyano (1r ESO)
3r CONCURS DE DIBUIX I PINTURA DE LA VENERABLE CONGREGACIÓ DE LA MARE DE DÉU DELS DOLORS DE BESALÚ
-- En categoria d'Educació Infantil:
- Guanyadora: Regina Vilagran
- Finalista: Joan Sánchez
-- En categoria de Cicle Inicial:
- Guanyadora: Marina Brunet
- Finalista: Maria Vidal
-- En categoria de Cicle Mitjà:
- Guanyadora: Emma Marcé
- Finalista: Adrià Guardiola
-- En categoria de Cicle Superior:
- Guanyadora: Ona Jou
- Finalista: Maria Planagumà
-- En categoria de Secundària:
- Guanyadora: Emma Vilagran
- Finalista: Nayu Otavalo
-- Accèssit: Eduard Rigola
CONCURS PUNTS DE LLIBRE DE LA BIBLIOTECA DE BESALÚ
-- Guanyador categoria infantil: Ferriol Rovira - 3r
-- Guanyadora categoria juvenil: Aina Calm - 5è
-- Accèssit a la categoria infantil: Aina Martos - P3
QUIDZENAL DE MATES - 4
-- Guanyador: Pol Garcia - 4t
QUIDZENAL DE MATES - 6
-- Guanyador: Marcel Jordà - 4t
XXXVIII PREMI LITERARI INFANTIL I JUVENIL DE LA GARROTXA
-ÒMNIUM CULTURAL-
-- Tercer premi Cicle Mitjà: Aniol Juanola
"Els bolets"
-- Primer premi, prosa, 1r Cicle d'ESO: Anna Jordà
"Un gran somni "
-- Segon premi, prosa, 1r Cicle d'ESO: Noemí Minodora
"Un concert ple de somnis sense final "
XXXIV CONCURS DE NADALES
DE L'ESCOLA DE BELLES ARTS
-Sant Joan les Fonts-
Tercer premi categoria de 6-7anys: Gabriel Badia de C. Inicial - 2n
Tercer premi categoria de 8-9 anys: Mikel Bayot de C. Mitjà - 3r
XVIIè CERTAMEN LITERARI “RAMON VIDAL DE BESALÚ”
-- Categoria A grup 1r - 1r premi: Rim Faraji
"L'Estela, que no sabia tocar la flauta"
-- Categoria A grup 1r - 2n premi: Hugo Brunsel
"L'illa del nen"
-- Categoria A grup 1r - Finalista: Marina Brunet
"La fada atrevida"
-- Categoria A grup 2n - 2n premi: Arnau Calvera
"En Josep i les històries"
-- Categoria A grup 2n - Finalista: Quim Fauria
"El drac que no li agradava dormir"
-- Categoria A grup 3r - 1r premi: Júlia Martínez
"En Verdet i la fàbrica de núvols"
-- Categoria A grup 3r - Finalista: Joana Cabratosa
"Amor a distància"
-- Categoria B grup 4t - 1r premi: Glòria Vázquez
"Mirant Besalú amb ulls petits"
-- Categoria B grup 4t - 2n premi: Emma Vilagran
"El vidre de separació"
-- Categoria B grup 4t - 3r premi: Gora Ramos
"Tot va ser una mirada"
Curs 2010-2011
XI PREMI SOLIDARITAT XAVIER FÀBREGA
DE L'ESCOLA BELL-LLOC
-Girona-
-- Premiats:
Núria Serrat i Joana Serra (de P5)
Marina Brunet (de 1r)
Clàudia Brugada (de 6è)
PREMI SAMBORI ÒMNIUM DE CATALUNYA
Tercer premi Cicle Mitjà: Carina Vilagran
"L'estel viatger"
ÒMNIUM CULTURAL - PREMI SAMBORI
-- Primer premi Cicle Mitjà: Carina Vilagran
"L'estel viatger"
-- Tercer premi Cicle Mitjà: Paula Segorbe
"Un sapastre amb les matemàtiques"
-- Segon premi 1r Cicle d'ESO: Laia Bonada
"Masclisme a l'edat antiga"
XXXIII CONCURS DE NADALES
DE L'ESCOLA DE BELLES ARTS
-Sant Joan les Fonts-
Primer premi categoria D: Paula Segorbe de C. Mitjà - 4t
Tercer premi categoria E: Martí Cordonets de C. Superior - 6è
XV CERTAMEN FERTIBERIA
Primer premi: Yulia Jofre de C. Inicial - 1r