reporteducació Biblioteques escolarsCompartir un conte 2005 -2006

 
 

Compartir un conte

Es tracta de la segona edició de l’activitat iniciada el curs 2004 – 2005 en la qual hi participaren 73 grups classe de 12 centres de la demarcació del CRP Baix Llobregat-6.

Així com en la proppassada edició es comptà amb la participació de l’escriptora Elena O’Callaghan per a la redacció de l’inici, aquest curs serà l’escriptora MERCÈ ANGUERA, mestra i cap d’estudis del CEIP Jaume Balmes de Corbera de Llobregat.

Es tracta d'anar construint un conte a partir d'una situació inicial plantejada per aquesta escriptora. Aquesta experiència conjuga el gust per la lectura i l'escriptura amb la utilització de les tecnologies de la informació i la comunicació.

 
Els inicis dels contes Els participants
 
Els inicis dels contes
 
Parvulari - Cicle Inicial
Cicle Mitjà - Cicle Superior (5è)
Cicle Superior (6è) - 1r cicle d'ESO
La senyoreta ha dit La selva El meu poble no m'ha agradat mai

La senyoreta ha dit:
     - Ara farem plastilina.
I ens ha donat una bola de plastilina a cadascú. A mi me l’ha donat de color groc.
Què es pot fer amb una bola de plastilina de color groc?

[ Llegeix tot l'inici ]

La selva, de nit, fa una mica de por. La foscor és la foscor més negra que mai heu vist. Les fulles més altes dels arbres fan un sostre espès, i no deixen passar ni un raig de lluna primet, ni la lluïssor brillant d’una estrella...

[ Llegeix tot l'inici ]

No és ni gran ni petit; no és prop del mar ni a la muntanya. És al bell mig d’una gran plana sense nom, escombrada pels vents: vent gelat del nord a l’hivern, vent roent de migjorn a l’estiu. El vent porta al meu poble gebre i sequera, però...

[ Llegeix tot l'inici ]

ELS PARTICIPANTS
 
Parvulari Cicle Inicial Cicle Mitjà Cicle Superior 5è C. Superior 6è / ESO
 
Parvulari
   
P3 A CEIP Joan Juncadella ( Sílvia Coll) P3 A CEIP La Vinyala (Asun Remon)
P3 B CEIP Joan Juncadella (Pepa Dias) P3 CEIP Sant Antoni (Ana M. Navarrete)
P3 CEIP Jacint Verdaguer (Lorena Morete)

P3 B CEIP La Vinyala (Anna Torres)

P3 B Ceip Corbera (Núria Lladó - Vanessa Torné)

P3 a Ceip Corbera (Montse Claramunt) P3 CEIP El Solell (Mireia Cortada)

P4 A CEIP Joan Juncadella (Bianca Mur) P4 B CEIP Puig d'Agulles (Anna Sebastià)
P4 B CEIP Joan Juncadella (Bianca Mur) P4 CEIP Jacint Verdaguer (Soledad Rico)
P4 A CEIP La Vinyala (Begoña Pérez) P4 CEip Sant Antoni (Laura Ruiz)
P4 B CEIP La Vinyala (Rosa Garcia)

P4 A CEIP Jaume Balmes (Carme Navarro)

P5 a Ceip Corbera (Eva Mellado - Vanessa Torné)

P4 CEIP El Solell (M. Mar Nuevo)

P4 Col·legi la Immaculada (Gemma Oliveras)

P5 B Ceip Corbera (Marya Castaño - Vanessa Torné)

P4 CEIP Sant Jordi (Mercè Bolós) P4 A CEIP Puig d'Agulles (Cristina Garcia)

P5 Ceip Jacint Verdaguer (Rosa Guerrero) P5 Ceip Sant Jordi (Mercedes Bellido)
P5 CEIP Sant Antoni (Sonia Martin)

P5 B Ceip Joan Juncadella (Bianca Mur)

P5 A Ceip Sant Martí (Antònia Vallejo)

P5 A Ceip Joan Juncadella (Bianca Mur)

P5 A Ceip Àngel Guimerà (Cristina Díaz)

P5 B Ceip Sant Martí (Sònia Palasí) P5 A Ceip La Vinyala (Consol Granell)
P5 C Ceip Sant Martí (Olga Baqués) P5 A CEIP Jaume Balmes (Amèlia Olivella)
P5 A CEIP Puig d'Agulles (M. Pau Méndez)

P5 B Ceip La Vinyala (Imma Rivas)

P5 B CEIP Puig d'Agulles (Sònia Navarro) P5 Col·legi la Immaculada (Dolors Borrell)

P4 a Ceip Corbera (Xisca Raventós)

P5 B Ceip Àngel Guimerà (Cristina Díaz)
P4 B Ceip Corbera (Ester Duque) p5 Ceip El Solell (Anna Santeugini)

 
Cicle Inicial
   
1r Col·legi Sant Vicenç (Mònica Requena- Auxili Roig) 1r C Ceip Sant Martí (Lorena Sánchez)
1r A CEIP Corbera (Rosa Baizán - Jordi Suàrez - Vanessa Torné)

1r Ceip Sant Antoni (Carme Sànchez)

1r Ceip Àngel Guimerà (Dolors Verdugo)

1r B CEIP Corbera (Rosa Baizán - Jordi Suàrez - Vanessa Torné) 1r Ceip Sant Josep (Frederic Vilà)
1r Ceip La Garalda (Amparo Balaguer) 1r A Ceip Sant martí (Pilar Salinas)
1r A Ceip Pompeu Fabra (Isabel Sánchez) 1r Ceip El Solell (Maria Llop)
1r B Ceip Pompeu Fabra (Elsa Serdio) 1r Ceip Jacint Verdaguer (Maribel Díaz)
1r A Ceip La Vinyala (Clarisa Vázquez) 1r Ceip Mare de Déu del Rocío (Verònica Borràs)
1r B Ceip La Vinyala (Anna Bach) 1r A Ceip Santa Maria de Cervelló (Carme Mauri)
1r Ceip Sant Jordi (Vanesa Mingorance) 1r B Ceip Santa Maria de Cervelló (Enric Farrés)
1r A Ceip Jaume Balmes (Sara Fisas) 1r Col·legi La Immaculada (Rosa M. Madrid)
1r B Ceip Jaume Balmes (Marta Ciudad) 1r B Ceip Sant Martí (Elena Pérez)

2n Col·legi La Immaculada (Anna Tuset) 2n B Ceip Pompeu fabra (Teresa Latorre)
2n A Ceip Sant Martí (Anna Soler) 2n A Ceip La Vinyala (Alba Mèlich)
2n B Ceip Sant Martí (Carme Garcés) 2n A Ceip Pompeu Fabra (Sandra Garcia)
2n C Ceip Sant Martí (José L. Ortiz) 2n CEIP Corbera (Rosa Baizán - Jordi Suàrez - Vanessa Torné)
2n Ceip Sant Antoni (Maria Matías) 2n B Ceip Jaume Balmes (Maite Espinosa)
2n A Ceip Santa Maria de Cervelló (Esther Pareto)

2n A Ceip Jaume Balmes (Carme Fernàndez)

2n Ceip Àngel Guimerà (Rosa Vila)

2n B Ceip Santa Maria de Cervelló (Anna Moreno) 2n Ceip La Garalda (Elena Ayllón)
2n A CEIP Puig d'Agulles (Hermínia Cabrera) 2n Col·legi Sant Vicenç (Jaume Folqué i Toni Prats)
2n B CEIP Puig d'Agulles (Immaculada GonzáleZ) 2n B Ceip La Vinyala (Núria Encinas)
2n C Ceip Puig d'Agulles (Pilar Andión) 2n Ceip Sant Jordi (Rosa Segura)

 
Cicle Mitjà
   
3r A CEIP Pompeu Fabra (Teresa Casas) 3r CEIP Corbera (Rosa Baizán - Jordi Suàrez - Vanessa Torné)
3r B CEIP Pompeu Fabra (Sandra Rubio) 3r CEIP La Vinyala (Maite Gómez)
3r C CEIP Pompeu Fabra (Núria Lerín)

3r Ceip Sant Antoni (Josep Adrian)

3r Ceip Àngel Guimerà (Begoña Arribas)

3r A CEIP Jaume Balmes (Neus Marcé) 4t CEIP Joan Juncadella (Maria Romero)
3r B Ceip Jaume Balmes (Núria Marsal) 3r A Ceip Sant Martí (Begoña Simon)
3r A Ceip Puig d'Agulles (M. Antònia sala) 3r B Ceip Sant Martí (Pilar Zamorano)
3r B Ceip Puig d'Agulles (Mercè Puig) 3r Ceip Mare de Déu del Rocío (Paquita Cardona)
3r A Ceip Santa Maria de Cervelló (Roser Tiñena) 3r Ceip Joan Juncadella (Tomàs Escorihuela)
3r B Ceip Santa Maria de Cervelló (Cèlia Ramon) 3r Ceip Jacint Verdaguer (Alícia Ràcano)

4t Col·legi la Immaculada (Àngels pascual)

4t A Ceip Puig d'Agulles (Montse Calpe)

4t Ceip Àngel Guimerà (Begoña Arribas)

4t Ceip La Garalda (Sara Garcia - Isabel Bonilla) 4t Ceip Mare de Déu del Rocío (Toni Vera)
4t A Ceip Pompeu Fabra (Lina Virloto) 4t B Ceip Puig d'Agulles (Sara Tomàs)
4t B Ceip Pompeu Fabra (Dolors Alcover) 4t Ceip Sant Jordi (Vanessa Múrcia)
4t A Ceip La Vinyala (Ana Garcia) 4t A Ceip Santa Maria de Cervelló (Josefa Cherta)
4t A Ceip Sant Martí (Carme Peralta) CM Col·legi Sant Vicenç (Luís Oriol Castilla)
4t B Ceip Sant Martí (Teresa Peñalver) 4t B Ceip Santa Maria de Cervelló (Sílvia Dobon)

 
Cicle Superior - 5è
   
5è A Ceip Puig d'Agulles (Esther Gallego)

5è Ceip La Garalda (Miquel Ramos)

5è B Col·legi Sant Vicenç (Joaquim Pastor)

5è b Ceip Puig d'Agulles (Núria Roig) 5è A Ceip Sant Martí (Dolors Farrés)
5è C Ceip Puig d'Agulles (Mercedes Laborda) 5è Ceip Jacint Verdaguer (Montserrat Llop)
5è Ceip Sant Jordi (Fèlix Salazar) 5è A Ceip Jaume Balmes (Àngels Olalla)
5è Ceip Mare de Déu del Rocío (Miriam Reina) 5è B Ceip Jaume Balmes (Maite Abad)
5è A Ceip Joan Juncadella (Laura Martínez) 5è Col·legi La Immaculada (Àngels Alòs)
5è B Ceip Joan Juncadella (Alba Ramon) 5è B Ceip Sant Martí (Montserrat Joan)
5è C Ceip Joan Juncadella (Ana M. López) 5è Ceip Sant Josep (Sònia Gómez)
5è A Col·legi Sant Vicenç (Joaquim Pastor) 5è A CEIP La Vinyala (M. Antònia Font)

   
Cicle Superior - 6è / 1r Cicle d'ESO
   
6è Ceip La Garalda (Miquel Ramos) 6è C Ceip Joan Juncadella (Sant Junqué)
6è A Ceip Jaume Balmes (Rosa Bosch) 6è B Ceip Joan Juncadella (Joan Palomino)
6è B Ceip Jaume Balmes (Carmen Matas) 2n ESO B Ies Frederic Mompou (Maria Lloret)
6è A Ceip Sant martí (Raquel Garcia) 6è Col·legi La Immaculada (Mercè Tuset)
6è B Ceip Sant martí (Teresa Méndez) 6è Ceip Mare de Déu del Rocio (Julio Martínez)
1r A Ies Frederic Mompou (Montse Bordanova) 6è A Ceip Joan Juncadella (M. Pau Benito)
1r B Ies Frederic Mompou (Montse Bordanova) 2n ESO A Ies Frederic Mompou (Maria Lloret)
   
reporteducació Biblioteques escolarsCompartir un conte 2005 - 2006   | Inici de pàgina |


ę reporteducació és una producció del Centre de Recursos Pedagògics Baix Llobregat-6
Carrer de Ramon Camps, 17 08620 - Sant Vicenç dels Horts (Barcelona) - CATALUNYA
Tel. +34 936 76 93 86. Fax. +34 936 56 61 04
AVÍS LEGAL - FAQ

á